BLOG (6 december 2011)
Geef eens een compliment
Over het geven en ontvangen van complimenten.
Nieuwsbrief aanvragen?
Naam:
E-Mail:

Luister naar jezelf (28 april 2010)

Soms heb je dat weleens. Dat je geweldig enthousiast over iets bent. Dat je ideeën te over hebt en bruist van de energie (ikzelf heb dat overigens erg vaak – maar goed dat ik ondernemer ben). Totdat een ander zegt dat je je wel binnen bepaalde kaders moet houden of dat je je aan bepaalde richtlijnen moet houden. Hup, weg is je enthousiasme, weg energie.

Beïnvloeden
Mijn ervaring is dat als ik me daardoor laat beïnvloeden, de energie inderdaad wegvloeit en niet meer terugkomt als ik niet oppas. Er gebeurt dan niets meer. Terwijl als ik uitspreek wat het met mij doet, dus als ik aangeef wat er gebeurt als bijvoorbeeld bepaalde kaders het creatieve proces verstoren, dan kan de ander zien wat het met mij doet. En opeens zijn we dan in gesprek met elkaar.

Spannend

Het kan heel spannend zijn, maar durf je dan echt te luisteren naar jezelf om te zeggen wat je vindt, dan krijg je boeiende gesprekken. Dan ontstaan er opeens weer allerlei mogelijkheden. De ander krijgt de kans zich bij te stellen, zijn mening te herzien en misschien wel nieuwe kaders te scheppen. En de energie bij jezelf? Die mag weer stromen. Herken jij jezelf weleens in dat soort situaties? Kijk eens of jij er ook een andere draai aan kunt geven door naar jezelf te luisteren en daarop te vertrouwen. Succes.

Wil je met dit thema aan de slag?

Maak dan nu een afspraak voor een kennismaking en drie coachgesprekken van anderhalf uur. De tarieven vind je op de Tarieven-pagina.

Delen met anderen?

Klik op de Tweet-knop om deze blog via Twitter te delen.

Klik op de InShare-knop om deze blog via LinkedIn te delen.

Reacties

Sis Veldhuis (30 april 2010 - 10:39)
Hallo Martine,

Met veel belangstelling lees ik jouw blogs en vandaag had ik de behoefte om te reageren. Ik herken jouw dilemma en als het gaat om kaders die door individuen worden neergezet kun je met elkaar in gesprek komen teneinde een verschuiving te realiseren. Anders is het als het gaat om regels die wettelijk bepaald worden. Je geeft het goed aan: jij bent ondernemer. Vaak heb ik hele enthousiaste mensen binnen het ambtelijk apparaat stuk zien lopen omdat ze zich aan ambtelijke regels moeten houden. Dat kan heel frusterend zijn. Maar als het je lukt om binnen alle regels de marges op te zoeken en dan toch enig resultaat te verkrijgen dan geeft dat bijzonder veel voldoening. Maar dat vereist vaardigheid. Sommige mensen worden belemmerd door het feit dat er geen grenzen zijn. Zij kunnen niet vooruit met de vrijheid. Andere worden daar juist door belemmerd. Wat naar mijn idee mensen kan helpen is het inzicht in zichzelf in wat zij nodig hebben en vervolgens een weg te vinden in hoe ze het kunnen verkrijgen. Bijvoorbeeld, waar jij je blog mee begint, door te praten over het gevoel dat iemand krijgt als hij of zij beperkt wordt. Ik wens je heel veel succes met je praktijk en je blogs en ik hoop er nog lang van te kunnen genieten.

Groeten Sis

Martinique (3 mei 2010 - 9:26)
Interessant en leuk om te lezen wat je schrijft Sis.

Wil je reageren op deze blog? Laat hier je reactie achter.

Naam:
E-mailadres:
Reactie:
Beveiligingscode:

(Vul de volgende code in: 1338)
Hou mij op de hoogte van andere reacties op dit bericht.
 

 

Martinique Walraven | Coaching - Counselling - Communicatie | | Black Alicante 49 | 6851 VJ Huissen | Tel 06 55704258